Magico A3

Wolnostojąca kolumna głośnikowa - Magico A3.

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Magico
  • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie.

  • Historia ceny
  • 89 900,00 zł
  • szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

Inspiracją do stworzenia nowego modelu A3 było wyzwanie inżynierskie, aby stworzyć nie tylko pełnozakresowy głośnik, w którym zastosowano podobne filozofie projektowe, jakie można znaleźć w wyższej klasy produktach Magico, ale także, aby stworzyć podstawową kategorię głośników, która będzie dostępna dla nowej i szerszej grupy entuzjastów muzyki.

Obudowa A3 jest wykonana z obrabianego maszynowo aluminium lotniczego 6061 T6 i zawiera złożoną wewnętrzną strukturę usztywniającą, która zwiększa sztywność i masę obudowy, minimalizując jednocześnie rezonans całkowity. Skalibrowana sub-obudowa zapewnia optymalne środowisko pracy przetwornika średniotonowego, w którym nie dochodzi do interakcji z ciśnieniem fali powrotnej z przetworników basowych. Czarna obudowa ze szczotkowanego aluminium jest błyszcząca i stoi stabilnie na 4-punktowej podstawie z kolcami, która zapewnia doskonałe sprzężenie z podłogą w celu zwiększenia zakresu dynamiki.sts.

Rozszerzone wysokie częstotliwości są dostarczane przez nowo zaprojektowaną membranę Magico z czystego berylu o zoptymalizowanej 28-mm powierzchni kopułki, która bazuje na podstawowej platformie konstrukcyjnej głośnika wysokotonowego M-Project. Indywidualnie zaprojektowany silnik neodymowy jest umieszczony w ulepszonej komorze tylnej z nowymi materiałami tłumiącymi, które zapewniają ultra niskie zniekształcenia, wyższą moc, ogromne możliwości dynamiczne i rozszerzony liniowy ruch cewki.

Nowo zaprojektowany 6-calowy przetwornik średniotonowy Magico wyznacza nowy poziom odniesienia w zakresie mierzonych osiągów zarówno w paśmie częstotliwości, jak i w dziedzinie czasu. Materiał membrany wykonano z włókna węglowego Multi-Wall oraz warstwy nanografenu XG, co zapewnia optymalny stosunek sztywności do masy oraz idealne właściwości tłumiące. Nowy system neodymowego silnika typu overhung wykorzystuje bardzo duże magnesy, aby zapewnić stabilizację pola magnetycznego w 75-mm cewce z czystego tytanu.

Wszystkie cztery przetworniki w A3 są testowane i optymalizowane pod względem akustycznym, mechanicznym, elektromagnetycznym i termicznym przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu do symulacji Finite Element Analysis. Są one zintegrowane akustycznie przy użyciu wyjątkowej topologii zwrotnicy o symetrii eliptycznej Magico, która wykorzystuje najnowocześniejsze komponenty firmy Mundorf z Niemiec. Trójdrożna sieć dzieląca zawiera filtr Linkwitz-Riley o mocy 24db na oktawę, który maksymalizuje pasmo przenoszenia, zachowując liniowość fazową i minimalizując zniekształcenia intermodulacyjne.

Maskownice są opcjonalne i dostępne na życzenie oraz na oddzielne zamówienie.

Specyfikacja techniczna:

Przetwornik uzupełniający:

▪ 1 X 1,1" (2,79cm) berylowa kopułka wysokotonowa

▪1 X 6" (15,24cm) głośnik średniotonowy Graphene Nano-Tec

▪ 2 X 7" (17,78cm) Graphene Nano-Tec Bass

▪ Czułość: 88dB

▪ Impedancja: 4 Ohm

▪ Charakterystyka częstotliwościowa: 26 Hz - 50 KHz

▪ Zalecana moc: 50 W RMS (min) / 300 W (maks)

▪ Wymiary: 44 "Wys. x 11 "Gł. x 9,25 "Szer. (112cm x 27cm x 23cm)

▪ Waga: 110 lbs. (49,89 kg)